CRW1218F5R10E04Z
Mfr.Part #:
CRW1218F5R10E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1218(3246 Metric) SMD/SMT Thick Film 5.1 Ω 1 % 1 W 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance5.1 Ω
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C